Με την πρόσληψη 20 επιπλέον ατόμων ενισχύθηκε το τμήμα Πράσινου του δήμου Ηρακλείου για να καλύψει τις έκτακτες ανάγκες του καλοκαιριού.
Οι συμβασιούχοι που έπιασαν δουλειά από τις 29 Μαίου και θα απασχοληθούν ως το τέλος Ιουλίου για να καλύψουν έκτακτες ανάγκες του καλοκαιριού και μαζί με τους ήδη υπηρετούντες ανέρχονται σε 50 συνολικά άτομα, φέρνοντας σημαντική ενίσχυση σε μια ευαίσθητη υπηρεσία.