Το Παγκρήτιο Δίκτυο Δυνάμεων Αντίστασης και Αλληλοβοήθειας (ΠΑ.Δ.ΔΥ.Α.Α.), οργανώνει ενημερωτική εκδήλωση στο Ηράκλειο, για προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι πολίτες της Κρήτης, αλλά και της υπόλοιπης Ελλάδας λόγω της παρατεταμένης μνημονιακής κατοχής.
Παράλληλα η εκδήλωση αποτελεί μια κίνηση γνωριμίας αλλά και ανοίγματος σε άλλους φορείς και μεμονωμένους πολίτες που κινούνται σε ανάλογους χώρους και αντιστρατεύονται κάθε πνεύμα μισαλλοδοξίας και μισανθρωπίας.
Σάββατο 29/7/2017, ώρα 18:30
Πολύκεντρο Νεολαίας στο Ηράκλειο (απέναντι από τη Λότζια)