Στο Λιμάνι των Χανίων κατέπλευσε εκτάκτως το βράδυ της Δευτέρας, το κρουαζιερόπλοιο “VISION OF THE SEAS”, κατά παρέκκλιση του προγραμματισμένου του δρομολογίου, προκειμένου, όπως ενημέρωσε ο πλοίαρχος την Λιμενική αρχή, να αποβιβάσει 19χρονη επιβάτιδα, η οποία έχρηζε άμεσης νοσοκομειακής περίθαλψης.
Η 19χρονη διεκομίσθη με ασθενοφόρο όχημα σε ιδιωτική κλινική, ενώ το κρουαζιερόπλοιο απέπλευσε για τη συνέχιση του προγραμματισμένου δρομολογίου του.