Χωρίς να τους αποθαρρύνει το κρύο, ωθούμενοι από τον λαμπερό ήλιο οι χειμερινοί κολυμβητές του Χωριού των Γουρνών Πεδιάδος απόλαυσαν την Κυριακή 5 Μαρτίου το μεσημέρι το μπάνιο τους και έκοψαν και την Αγιοβασιλόπιτα τους στην παραλία Γουρνών.
Ο Ιερέας του Χωριού Αιδεσ. πατήρ Λεωνίδας Ευλόγησε την Πίτα ανταλλάσσοντας ευχές για υγεία και μια καλή χρονιά με τον Πρόεδρο κ. Σήφη Κορωνάκη (πρώην ποδοσφαιριστή Ο.Φ.Η) και με όλα τα μέλη