Σε συμβολικό αποκλεισμό της εθνικής οδού Χανίων - Ρεθύμνου, προχώρησαν σήμερα το απόγευμα, οι αγωνιζόμενοι μικρομεσαίοι αγρότες και κτηνοτρόφοι, στο ύψος των Μεγάλων Χωραφιών, διαμαρτυρόμενοι για την αντιαγροτική πολιτική κυβέρνησης και ΕΕ που τους ξεκληρίζει.
Αύριο Τρίτη 31/1 στις 12μμ καλούνται όλοι οι μικρομεσαίοι αγρότες και κτηνοτρόφοι να δώσουν δυναμικό "παρών" στο μπλόκο για αποκλεισμό της εθνικής οδού.
Την Πέμπτη 2/2 στις 12μμ θα προχωρήσουν σε παράσταση διαμαρτυρίας στο Κεντρικό κατάστημα της Τράπεζας Πειραιώς (πρώην Αγροτική) στην οδό Τζανακάκη.
Σε ανακοίνωσή τους τονίζουν ότι:
"Οι μικρομεσαίοι αγροτοκτηνοτρόφοι διαμηνύουμε ότι δεν πρόκειται να υποχωρήσουμε αν δεν ικανοποιηθούν τα δίκαια αιτήματά μας".