Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Δ.Θεοτοκόπουλος» κάνει έκκληση σε όσους μπορούν να προσφέρουν το αίμα τους σε μία προσπάθεια να βοηθηθεί συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
Με ανάρτηση του στη σελίδα του, ο Σύλλογος τονίζει:
"Όσοι συνάδελφοι προσφέρονται να δώσουν αίμα σας παραθέτουμε τα στοιχεία του συναδέλφου μας.: Κακουδάκης Γεώργιος του Ιωάννη (νοσηλεύεται στο ογκολογικό τμήμα του ΠΑΓΝΗ- Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου)
Ο Σύλλογός μας ευχαριστεί εκ των προτέρων τους συναδέλφους για την πολύτιμη βοήθεια και αλληλεγγύη τους".