Ο Δήμος Πλατανιά, η Τοπική Κοινότητα Βρυσών και ο Αναπτυξιακός Πολιτιστικός Σύλλογος Πατελαρίου διοργανώνουν την Πέμπτη 02 Ιουνίου 2016 και ώρα 09:30 π.μ. στο Μνημείο Εκτελεσθέντων Πατελαρίου εκδήλωση μνήμης για τους εκτελεσθέντες της περιοχής, στα πλαίσια των παράλληλων εκδηλώσεων του Δήμου Πλατανιά, για τη Μάχη της Κρήτης.
Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α
09:30 π.μ. Έναρξη Τελετής
• Επιμνημόσυνη δέηση
• Χαιρετισμοί
• Ομιλία από τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Βρυσών κ. Σπανουδάκη Στυλιανό .
• Κατάθεση στεφάνων
• Ενός λεπτού σιγή
• Εθνικός Ύμνος
• Πέρας τελετής
Ο Δήμαρχος Πλατανιά Οι Τοπικοί Φορείς
Μαλανδράκης Ιωάννης