Τη μνήμη των 30 Δαμαστιανών που εκτελέστηκαν την περίοδο της Ναζιστικής κατοχής τίμησαν σήμερα εκπρόσωποι φορέων και αρχών που παρευρέθηκαν στο Επίσημο Μνημόσυνο των εκτελεσθέντων, στο Κερατίδι.
Στην εκδήλωση μνήμης παρευρέθηκαν ο ευρωβουλευτής Μανώλης Κεφαλογιάννης, οι βουλευτές Σπύρος Δανέλλης και Βασίλης Κεγκέρογλου καθώς και ο Αντιπεριφερειάρχης Ευριπίδης Κουκιαδάκης.
Στις 18:00 θα πραγματοποιηθεί αγώνας δρόμου Δαμάστα – Κερατίδι - Δαμάστα.
Στην 21.00 θα πραγματοποιηθεί η τελετή Λήξης Εκδηλώσεων και απονομές, στο Πολιτιστικό Κέντρο