Το Περιφερειακό Τμήμα Κρήτης της Ένωσης Ελλήνων Χημικών (Ε.Ε.Χ.) διοργανώνει, στα πλαίσια του εορτασμού της Πανελλήνιας ημέρας Χημείας, εκδήλωση με θέμα "Χημεία και Τεχνολογική Ανάπτυξη στον 21ο αιώνα".
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα Καστελάκη του Επιμελητηρίου Ηρακλείου, την Παρασκευή 10 Μαρτίου και ώρα 7:30 μμ. με ομιλητές τους καθηγητές του τμήματος Χημείας Κρήτης κ. Κατερινόπουλο Χάρη και κ. Αναστασιάδη Σπύρο. Σας εσωκλείουμε δελτίο τύπου, πρόσκληση και αφίσα της εκδήλωσης και σας προσκαλούμε να την καλύψετε δημοσιογραφικά.
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.