Τη σκυτάλη στην αυξημένη κίνηση στο κέντρο του Ηρακλείου έδωσε το υποτονικό κλίμα των προηγούμενων ημερών οπότε η αγορά δεν κινήθηκε όπως θα ανέμεναν οι καταστηματάρχες.
Με την πρώτη λιακάδα, οι Ηρακλειώτες ξεχύθηκαν στου δρόμους με αποτέλεσμα στο κέντρο να επικρατεί το ... αδιαχώρητο!
Η κίνηση στους κεντρικούς δρόμους διεξάγεται με δυσκολία, ωστόσο, αυτή ακριβώς η αυξημένη κυκλοφορία δίνει το στίγμα για την επισκεψιμότητα στα καταστήματα και, γιατί όχι, για κορύφωση της αγοραστικής κίνησης έως την πρωτοχρονιά!