Διασωληνωμένος στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Γενικού Νοσοκομείου Χανίων παραμένει ο 23χρονος νεαρός ο οποίος τραυματίστηκε χθες μετά από πυρκαγιά που ξέσπασε σε εστιατόριο στην πλατεία Δικαστηρίων.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η κατάσταση της υγείας του νεαρού χαρακτηρίζεται καλή από τους θεράποντες ιατρούς ωστόσο παραμένει σε καταστολή. Αργότερα μέσα στην ημέρα ο νεαρός αναμένεται να υποβληθεί σε περαιτέρω ιατρικές εξετάσεις.
Εν τω μεταξύ, “βομβαρδισμένο” τοπίο θυμίζει στο εστιατόριο στην πλατεία Δικαστηρίων στο οποίο ξέσπασε πυρκαγιά εχθές το βράδυ μετά από έκρηξη.