Συνελήφθη χθες τα μεσάνυχτα, σε περιοχή του Δήμου Μυλοποτάμου, από αστυνομικούς του ΤΑΕ Μυλοποτάμου, ένας 24χρονος, κατηγορούμενος για παραβάσεις της Νομοθεσίας περί όπλων.
Ειδικότερα, σε έλεγχο που έγινε από αστυνομικούς της Υπηρεσίας, σε ΙΧΦ αυτοκίνητο που οδηγούσε ο 24χρονος, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν, περίστροφο και 137 φυσίγγια διαφόρων τύπων και διαμετρημάτων.
H προανάκριση διενεργείται από το Τμήμα Ασφαλείας Γεροποτάμου, ενώ ο νεαρός θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα.