Πρόεδρο από το Αμάρι και συγκεκριμένα από την περιοχή του Μέρωνα, ανέδειξαν οι εκλογές στο Σύλλογο Κρητών Φοιτητών Λάρισας "ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ".
Συγκεκριμένα, η Αμαριώτισσα φοιτήτρια του ΤΕΙ Λάρισας Μοσχονά Ελένη είναι για δεύτερη συνεχή χρονιά Πρόεδρος του Συλλόγου, μετά τις αρχαιρεσίες που πραγματοποιήθηκαν.
Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο: Πρόεδρος: Μοσχονά Ελένη (Αμάρι),Αντιπρόεδρος:Βλάσης Κων/νος (Λασίθι), Γενικός Γραμματέας: Παπαδάκη Εμμανουέλα (Μεσσαρά), Ειδικός Γραμματέας: Δαμιανάκης Μύρωνας (Μεσσαρά), Ταμίας: Τρουλλινός Αντώνιος (Ρέθυμνο), Τακτικό Μέλος: Νικάκης Ηλίας (Μεσσαρά), Εξελεγκτική Επιτροπή: Σεορίζος Νίκος, Κουτάντου Σοφία, Ιωαννίδης Ιωάννης.