Ένα ακόμη θύμα της πανδημίας του κορωνοϊού καταγράφηκε τις τελευταίες ώρες στην Κρήτη. Ο λόγος για έναν 79χρονο άνδρα, ο οποίος άφησε την τελευταία του πνοή στη ΜΕΘ covid του Νοσοκομείου Χανίων όπου και νοσηλευόταν τα τελευταία 24ωρα.
Ο άτυχος άνδρας είχε εισαχθεί στο νοσηλευτικό ίδρυμα στις 7 Νοεμβρίου, ωστόσο η κατάσταση της υγείας του είχε επιδεινωθεί και οι γιατροί έκριναν αναγκαία την εισαγωγή του στην εντατική. Δυστυχώς, όμως, ο οργανισμός του δεν άντεξε τις πολύ σοβαρές επιπλοκές που προκάλεσε η covid - 19.
O 79χρονος υπέφερε από υποκείμενο νόσημα και σύμφωνα με πληροφορίες δεν ειχε εμβολιαστεί.
Διαβάστε επίσης:
147 τα νέα κρούσματα του κορωνοϊού στην Κρήτη
Κορωνοϊός: 3.869 νέα κρούσματα, 536 διασωληνωμένοι, 80 θάνατοι