Οι αγροτικοί σύλλογοι Αρχανών, Αστερουσίων και Ηρακλείου και οι επιτροπές αγώνα αγροτών ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα της Πανελλαδικής Επιτροπής των μπλόκων προχωράμε σε κινητοποίηση την Τετάρτη 27 Ιουλίου και Δευτέρα 1 Αυγούστου
στις 10πμ αντιπροσωπεία των αγροτικών συλλόγων Ηρακλείου και της ομοσπονδίας αγροτικών συλλόγων Χανίων θα πραγματοποιήσει παράσταση διαμαρτυρίας στα γραφεία του ΟΓΑ.
Στις 9 πμ στον κόμβο των Πεζών, όπου καλούμε τους μικροπαραγωγούς της περιοχής