Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος οι ορειβάτες από όλους τους Ορειβατικούς Συλλόγους της Κρήτης θα συναντηθούν για να περπατήσουν μαζί και να γνωριστούν καλύτερα. Φέτος η συνάντηση διοργανώνεται από τον Ορειβατικό Σύλλογο Ηρακλείου με συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Κρήτης – Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου και θα γίνει στα Αστερούσια Όρη κοντά στα Καπετανιανά.
Το Σάββατο θα διανυκτερεύσουμε σε σκηνές στην τοποθεσία Λουσούδι (880μ), στον χώρο της πρόσφατα ανακαινισθείσας Ιεράς Μονής των Τριών Ιεραρχών, όπου θα γίνουν ξεχωριστές πολιτιστικές εκδηλώσεις.
Την Κυριακή θα ανεβούμε στον Κόφινα (1231μ), απ’ όπου θα απολαύσουμε πανοραμική θέα.