Στελέχη παλιά και νέα έδωσαν το παρών στην εκδήλωση κοπής της πίτας του ΠΑΣΟΚ στο Ηράκλειο.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν περισσότερα από 400 άτομα, ενώ χαιρετισμούς απηύθυναν - μεταξύ άλλων - ο Περιφερειάρχης Σταύρος Αρναουτάκης, οι ευρωβουλευτές Εύα Καϊλή και Νίκος Ανδρουλάκης, ο βουλευτής Βασίλης Κεγκέρογλου.
Στις τοποθετήσεις τους οι ομιλητές επεσήμαναν χαρακτηριστικά ότι έγιναν λάθη στην παράταξη, η οποία όμως "τώρα ενοποιείται και εχει τη δύναμη και την προοπτική να ανακάμψει"
Παρέστησαν ακόμα ο βουλευτής του Ποταμιού Σπύρος Δανέλλης, πρώην βουλευτές, Δήμαρχοι καθώς και πλήθος κόσμου.