Άλλοι κάνουν τάματα στην Παναγία, άλλοι...κλείνουν τα μαγαζιά τους! Ο ΟΦΗ παίζει σήμερα μια κατηγορία με τον Φωστήρα και είναι λογικό να υπάρχει πανζουρλισμός στην Κρήτη εξαιτίας του αγώνα που θα κρίνει πολλά για την θρυλική ομάδα του νησιού.
Ο ιδιοκτήτης πχ του εστιατορίου "Πασιφάη" στην Κνωσό (που δουλεύει...φουλ τις Κυριακές!) το κλείνει το μεσημέρι και πάει...γήπεδο. Ζητά συγνώμη από τους φίλους που θα τον βρουν στο...Γεντί Κουλέ!