Γράφαμε νωρίτερα για την απόφαση του δημάρχου Ηρακλείου να επιλέξει την Ευαγγελία Σχοιναράκη για την προεδρία της ΔΕΠΑΝΑΛ, υπενθυμίζοντας πως στο αποψινό δημοτικό συμβούλιο (το πρώτο μετά τις εκλογές στην ΠΕΔ) θα συζητηθούν τα ονόματα και οι επιλογές για τις 5 συνολικά επιχειρήσεις και εταιρείες του δήμου.
Εκτός λοιπόν από την κ. Σχοιναράκη, στις υπόλοιπες εταιρείες θα βρεθούν ο Γιώργος Βουρεξάκης στη ΔΕΥΑΗ, ο Μαρίνος Παττακός στον ΔΟΠΑΦΜΑΗ, ο Κώστας Βαρδαβάς στην Αθλητική Εταιρεία και η Θεοδώρα Λεμονή στη ΔΗΚΕΗ.