Έγραφα προχθές για την επίσκεψη του υφυπουργού Εργασίας κ.Πετρόπουλου και τους φόβους της οργάνωσης. Έχει κι άλλες παραμέτρους αυτή η υπόθεση. Το θέμα συζητήθηκε και στην πρώτη συνεδρίαση της Διοικούσας του ΤΕΕ/ΤΑΚ αφού ήταν στην ημερήσια διάταξη η συνδιοργάνωση ημερίδας στην οποία θα μιλήσει ο Πετρόπουλος.
Κάποιοι πρότειναν ότι είναι ευκαιρία να του πάνε ένα έγγραφο, κάτι να διαμαρτυρηθούν τέλος πάντων. Κι εκεί οι δύο συνεργαζόμενες παρατάξεις...αιφνιδίασαν. Απάντησαν ότι η συνάντηση με τον υφυπουργό ειναι...κλειστή και για δύο άτομα. Θα πάει λέει η κ.Βρέντζου και επειδή δε μπορεί ο Πρόεδρος θα τον αντικαταστήσει ο κ.Ρομπογιαννάκης.
Κάποιοι επέμειναν ότι "δε γίνονται αυτά" αλλά η άρνηση ήταν σταθερή: Είναι πρόσκληση για δύο είπε ο Πρόεδρος!
Ομολογώ ότι το ακούω αυτό πρώτη φορά...Τόσο...επίσημα τουλάχιστον