Τι γίνεται ρε παιδιά με την Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης; Η κυβέρνηση δεν ενδιαφέρεται, πλέον, ο κόσμος είναι στα κάγκελα, οι δήμαρχοι διαμαρτύρονται και ξαφνικά κάποιοι αποφάσισαν να βάλουν...προϊσταμένους; Ακούω γκρίνια, αλλά ρώτησα κι έμαθα. Οτι πρόκειται για κάποιες κενές θέσεις στις οποίες μέχρι να γίνει το υπηρεσιακό τοποθετούνται αναπληρωτές προϊσταμενοι...Καταλαβαίνω ότι σε ορισμένες περιπτώσεις όπως τη διευθυνση οικονομικού, έχει δημιουργήσει τριγμούς...