Αλήθεια τι έγινε με την κατάρρευση του κτιρίου στην οδό Καλογήρου στο Ηράκλειο ; Το έψαξαν καθόλου εκεί τα παιδιά της Πολεοδομίας Ηρακλείου ; Κάτι μου θυμίζει αυτή η ιστορία, σαν να εκκρεμεί πολλά χρόνια! Ξέρει κάτι η αντιδήμαρχος;
Το συγκεκριμένο ακίνητο μου φαίνεται ότι έχει απασχολήσει το συνήγορο του Πολίτη και έχει γίνει και καταγγελία από τους κατοίκους της περιοχής στο Δήμαρχο και στον Εισαγγελέα. Εντάξει, η Πολεοδομία έβγαλε απόφαση ότι δεν είναι ετοιμόρροπο, αλλά φαίνεται πως υπάρχει μπόλικο παρασκήνιο και κάτι δεν μας λένε εκεί στο δήμο...