Μια τραγική κατάσταση σε ότι αφορά την υδροδότηση, περιγράφουν στο cretalive αναγνώστες από το κέντρο του Ηρακλείου και ειδικότερα την οδό Πεδιάδος.
Όπως αναφέρουν, το τελευταίο 20ήμερο ζουν το "μαρτύριο της σταγόνας" καθώς τη μια μέρα έχουν νερό, την επόμενη όχι, αν είναι "τυχεροί" θα έχουν δυο συνεχόμενες μέρες και πάει λέγοντας.
"Δεν μπορούν να παίζουν με τα νεύρα και την υγεία μας" αναφέρουν στις καταγγελίες τους, υπογραμμίζοντας ότι δέχονται και "παρατηρήσεις" αν καταφέρουν να βρουν κάποιον στις αρμόδιες υπηρεσίες για να βγάλουν μια άκρη...