Σίγουρος για την διάψευση των δημοσκοπήσεων που θέλουν τον Ηλία Κασιδιάρη να περνά στον δεύτερο γύρο των δημοτικών εκλογών για τον Δήμο της Αθήνας, εμφανίστηκε ο Γιώργος Καμίνης! «Δεν υπάρχει κατά τη γνώμη μου τέτοια περίπτωση!», υποστήριξε κατηγορηματικά.
Η βεβαιότητά του ήταν πολύ πιο έκδηλη και για έναν (πολιτικό) σύντροφό του, που διεκδικεί την δημαρχία της πρωτεύουσας, επιδιώκοντας ουσιαστικά να αποτελέσει τον φυσικό του διάδοχο: «Το όνομα που ξέρω ότι θα βρίσκεται στον δεύτερο γύρο και που θα πάρει τον Δήμο της Αθήνας, συνεχίζοντας το έργο μας, λέγεται Παύλος Γερουλάνος», προέβλεψε ο κ. Καμίνης...