Σε κλίμα συγκίνησης τελέστηκε χτες η βάπτιση του γιού του γνωστού επιχειρηματία στο χώρο των βιοκαυσίμων Γιώργου Μπορμπαντωνάκη καθώς ακούστηκε ξανά το όνομα του πατέρα του Μανώλη γνωστού εφοριακού ο οποίος έφυγε από τη ζωή πριν από 7 χρόνια.
Η βάφτιση έγινε στην εκκλησία της Παναγίας της Χαρακιανής στο Μπαλί .
Κανείς δε μπορούσε να μην θυμηθεί τον Μανώλη τον "έφορα" όπως τον αποκαλούσαν. Να πάρει όλες τις χάρες του παππού του εύχονταν όλοι οι καλεσμένοι .
Ακολούθησε δεξίωση στο Palladium στο χώρο της πισίνας με καλεσμένους φίλους και συγγενείς ανάμεσά τους διευθυντές πετρελαϊκών εταιρειών και τραπεζών .
Νονός ήταν ο οικονομολόγος-λογιστής του Ηρακλείου Κωνσταντίνος Πεχυνάκης .