Κοίτα να δεις τώρα που από το ποδόσφαιρο μπορεί να έχουμε...πολιτικές εξελίξεις. Και θα δείξει το...ραντεβού που έχουν επισήμως σήμερα το απόγευμα ο Μητσοτάκης με τον Αυγενάκη στο Μέγαρο Μαξίμου.
Είδατε στην ουσία ότι FIFA και UEFA, που διευθύνουν απευθείας το ελληνικό ποδόσφαιρο εδώ και μια τριετία, μάλλον δεν...ενστερνίστηκαν τις προσπάθειες του Γεραπετρίτη να ανακατευτεί σε μια ιστορία, που δεν την ξέρει κιόλας ο άνθρωπος. Άδειασαν την ελληνική πλευρά που ουσιαστικά ζητούσε να...ξαναγίνουν συμφωνίες για τα όσα έχουν ήδη συμφωνηθεί!
Για όλα τα ζητήματα που θέτει δηλαδή ο υπουργός Επικρατείας, έχει ήδη συσταθεί η Steering Committee, με συμμετοχή της Ελληνικής κυβέρνησης σε επίπεδο τριών υπουργείων και με τα κορυφαία στελέχη των FIFA – UEFA στους τομείς της βίας, των χειραγωγημένων αγώνων και της ακεραιότητας!
Στη σκιά λοιπόν αυτών των εξελίξεων και τον Αυγενάκη σε...πλεονεκτικότερη θέση ("σας τα λεγα εγώ" σαν να τους λέει ήδη...) θα γίνει η συνάντηση του υφυπουργού Αθλητισμού με τον πρωθυπουργού στις 4,30 το απόγευμα. Για να δούμε τι θα βγάλει.