"Πρώτη φορά παππούς....... Δεν περιγράφω άλλο....". Μόνο αυτή η φράση φτάνει για να καταλάβει κανείς πως αισθάνεται ο Μανώλης Μπριτζολάκης που σήμερα κρατά στα χέρια του το πρώτο του εγγονάκι.
Η μικρή είναι ο καρπός του έρωτα του 30χρονου γιου του Στέφανου και της Σοφίας Βελεντάκη, οι οποίοι πριν λίγο καιρό παντρεύτηκαν με πολιτικό γάμο.
Το κοριτσάκι ήρθε σήμερα στη ζωή και ο ευτυχής παππούς ετοιμάζεται με...άλλο αέρα πια για την Κεντρική Επιτροπή του Κινήματος Αλλαγής το προσεχές σαββατοκύριακο.