Σε καλό κλίμα έγινε το πρωί της Πέμπτης η συνάντηση του δημάρχου Ηρακλείου Βασίλη Λαμπρινού με τους Πέτρο Ινιωτάκη και Γιώργο Καραπιδάκη.
Μαθαίνω ότι είναι η πρώτη φορά, μετά από τόσο καιρό, που ο δήμαρχος και ο πρώην συνεργάτης του τα είπαν και σε... πολλά τα βρήκαν! Του έδωσε και το τελικό κείμενο ο Λαμπρινός, με το οποίο μάλλον συμφωνεί η πλευρά Ινιωτάκη.
Τώρα εάν καταλήξει και σε συνεργασία όλο αυτό κανείς δεν ξέρει ! Πάντως βγαίνοντας ο Πέτρος Ινιωτάκης, συνάντησε τον Μαρίνο Παττακό που του είπε με νόημα: "Πέτρο μην χάσεις αυτή την ευκαιρία" !