Η καρδιά της αγοράς ακουμπά τους παλμούς του Αγίου Βαλεντίνου και χτυπά στους ρυθμούς των... ερωτευμένων!
Ο φτερωτός "προστάτης" των... καψουρηδων εξαπολύει τα πύρινα βέλη του - κατά κύριο λόγο--από ζαχαροπλαστεια, ανθοπωλεία και μαγαζιά με είδη δώρων, στοχεύοντας κατευθείαν στις τσέπες των καταναλωτών.
Ο Βαλεντίνος έχει κάνει τα κουμάντα... του και για αυτούς που θα τους πέσουν... αλμυρές οι τιμές, προσφέροντας τους ένα κομμάτι από τη γνωστή σοκολάτα με το κόκκινο περιτύλιγμα! Τα μπαλόνια φούσκωσαν και πήραν τη θέση τους στα ράφια σούπερ μάρκετ!
Προσοχή όμως, γιατί τα πολλά γλυκά αυξάνουν το ζάχαρο. Όλα με μέτρο!