Την ερχόμενη Τετάρτη, όπως σας έχω ενημερώσει , κάνει τις πρώτες του ανακοινώσεις ο Γιάννης Κουράκης , αλλά στο μεταξύ βρίσκεται στις Βρυξέλλες για μια σημαντική συνεδρίαση της επιτροπής περιφερειών από την οποία όλο αυτό το διάστημα δεν έλειψε σχεδόν καθόλου.
"Είναι σημαντικά θέματα που περνούν από την επιτροπή, πρέπει να είμαστε παρόντες κι εδώ. Έχουμε πράγματα που συζητούνται και υλοποιούνται αργότερα" τόνισε σε συνεργάτη μου ο πρώην δήμαρχος.