Ο Βασίλης Λαμπρινός έδωσε και φέτος όπως κάθε χρόνο το έναυσμα για να ξεκινήσει και το φετινό «Κυνήγι του Θησαυρού». Ο Δήμαρχος, όμως ετούτη τη φορά, δεν αρκέστηκε στις καθιερωμένες ευχές για «καλή επιτυχία» στις ομάδες που συμμετέχουν.
Βλέποντας μπροστά του την Λιάνα Σταρίδα που ανήκει στην διοργανώτρια ομάδα των «Καστρινών Πειρατών», άδραξε την ευκαιρία να ευχηθεί καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν στο «κυνήγι του θησαυρού» αλλά και στο κυνήγι των …ψήφων στις επερχόμενες εκλογές: Την κ. Σταρίδα, τον Ευρ.Κουκιαδάκη τον Άρη Αθανασάκη, τον Σπύρο Αποστολάκη και άλλους, όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ο Δήμαρχος.
Με τόσους πολλούς υποψηφίους φέτος, ο πολιτικός πολιτισμός θα είναι αν μη τι άλλο απαραίτητος και ο Βασίλης Λαμπρινός έχει αποδείξει ότι διαθέτει…μπόλικο τέτοιο.