Σας είχα πει ότι η αρχαιολόγος και συγγραφέας Λιάνα Σταρίδα θα είναι υποψήφια δήμαρχος στο Ηράκλειο.
Στον ΣΥΡΙΖΑ κατέληξαν στη γνωστή Ηρακλειώτισσα προκειμένου να ηγηθεί του ψηφοδελτίου τους, στο δήμο.
Την Τετάρτη 6 Φεβρουαρίου 2019 στις 12.30 το μεσημέρι στο ξενοδοχείο «Άτριον» η ίδια θα παρουσιάσει, στο πλαίσιο συνέντευξης Τύπου, τους λόγους που την ώθησαν στη απόφαση να συμμετάσχει ως ανεξάρτητη- όπως η ίδια τονίζει- υποψήφια Δήμαρχος στις εκλογές του Μαΐου και θα ανακοινώσει το όνομα του συνδυασμού της.
Η συνέντευξη τύπου θα είναι ανοιχτή για τους δημότες.