Μία βλάβη σε υπόγειο υποσταθμό της ΔΕΗ ήταν η αιτία της πολύωρης διακοπής ρεύματος και της ταλαιπωρίας των κατοίκων της περιοχής της Όασης, χθες το βράδυ.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες αναγνωστών του Cretalive, ο υποσταθμός είναι εγκατεστημένος στα θεμέλια μιας πολυκατοικίας (!) από τη δεκαετία του '70 και πλημμύρισε. Στο σημείο έσπευσε συνεργείο του ΔΕΔΔΗΕ και της Πυροσβεστικής, με την υπηρεσία να απαντλεί νερό. Μετά από ώρες, η βλάβη αποκαταστάθηκε.
Το πού ... βρέθηκαν τόσα κυβικά νερού, είναι κάτι που θα αναλάβει να διερευνήσει η ΔΕΥΑΗ. Σημειώνεται ότι η πολυκατοικία στην οποία είναι εγκατεστημένος ο υποσταθμός περιλαμβάνει πάνω από 20 διαμερίσματα!