Στην ευρύτερη περιοχή της συμβολής των οδών Παπανδρέου και Ιωνίας, δημοτικοί αστυνομικοί έκοβαν,νωρίτερα το μεσημέρι της Πέμπτης. κλήσεις σε παράνομα σταθμευμένα οχήματα, και πρωτίστως σε αυτά που "κλείνουν" διαβάσεις.
Καθώς η ώρα ήταν τέτοια που πολλοί... απολάμβαναν τον καφέ τους στα παρακείμενα καφέ της περιοχής, δεν ήταν λίγοι εκείνοι που διαμαρτυρήθηκαν, προφανώς στη λογική..."για δύο λεπτά το άφησα"!