Δεν είναι και λίγο να ξεκινάς με...μαγιά την ισχυρή οικογένεια. Και ο πρώην αντιπεριφερειάρχης Νίκος Ξυλούρης προσκλήθηκε να συνομιλήσει με τους...Ξυλούρηδες σε μια συγκέντρωση στο "Νυν και Αεί" ξεκινώντας έτσι τον προεκλογικό του αγώνα για την περιφέρεια Κρήτης.
Ο Νίκος Ξυλούρης μίλησε για αρκετή ώρα με τους συγγενείς που ήταν παρόντες και φαίνεται ότι αυτή η μαγιά θα λειτουργήσει πολλαπλασιαστικά τώρα.