"Με προβληματίζετε με αυτά που λέτε, δεν τα ήξερα!", είπε από το Αρκαλοχώρι ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης Γιάννης Δραγασάκης αναφερόμενος στο αεροδρόμιο Καστελλίου με αφορμή τις ενστάσεις που ακούστηκαν από την επιτροπή κατά του αεροδρομίου .
"Με πιάνει κρύος ιδρώτας αν σκεφτώ πως αν δεν γίνει το αεροδρόμιο θα πρέπει να ξαναπάμε πίσω στα σχέδια για την επέκταση του υπάρχοντος αεροδρομίου Ηρακλείου.", συμπλήρωσε ο ίδιος.