Εδώ και...μερικές ημέρες μια περιοχή του Ηρακλείου παραμένει χωρίς τηλέφωνα και δίκτυο. Ο Μασταμπάς του Ηρακλείου σε μεγάλο εύρος παραμένει στο...τεχνολογικό σκοτάδι γιατί κάποιες εταιρείες έχουν επιλέξει να μην ενδιαφέρονται παρά μόνο για τις εισπράξεις τους!'
Επισήμως η δικαιολογία είναι ότι "φταίει η κακοκαιρία"! Ποια κακοκαιρία όμως; Είναι δυνατόν να βρισκόμαστε στα 2019 και να λένε αυτά;
Άραγε μπορεί καποιος να μην πληρώσει όταν για ένα μήνα δεν έχει υπηρεσίες;