Κανείς δεν τους ξεχνά. Κι ας πέρασαν 17 χρόνια. Τότε που το τραγικό δυστύχημα με το ελικόπτερο στέρησε τη ζωή από κορυφαίους αξιωματικούς μας...Και τον Στέλιο Δεμέναγα.
Ο συνάδελφός τους Γιώργος Κωστάκης μάλιστα θυμάται:
"Σαν σημερα πριν 17 χρονια στις 4.20 τα ξημερωματα ελικοπτερο ΑΒ-206 της Εθνικης Φρουρας κατεπεσε στην περιοχη Κουκλια λιγο πριν προσγειωθει στο αεροδρομιο της Παφου...νεκροι και οι 5 επιβαινοντες αναμεσα τους και ο αγαπητος σε ολο το Ηρακλειο και οχι μονο ΣΤΕΛΙΟΣ ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ .....ΑΘΑΝΑΤΟΙ!"