Ο ορισμός της περίφημης «συνέχειας του κράτους» είναι αυτό που συμβαίνει με τον πρωθυπουργικό λογαριασμό Twitter. Το να κάνει πάσα το απερχόμενο στέλεχος τους κωδικούς ενός κυβερνητικού λογαριασμού στα social media είναι τελείως λογικό, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για τον λογαριασμό του ανώτατου αφεντικού της χώρας!
Επειδή προφανώς δε μπορείς να διαγράψεις όλα τα tweets που έχουν γίνει λόγω ιδεολογικής διαφωνίας με τον Τσίπρα, το πρωθυπουργικό Twitter έχει πάρει μία πολύ ενδιαφέρουσα τροπή. Όπως έχει ήδη αντιληφθεί το Internet, ο συνδυασμός μορφής και περιεχομένου παράγει υπέροχα αποτελέσματα.
Δείτε μερικά: