Δύο έμπειροι και καταξιωμένοι χειρουργοί αναλαμβάνουν την διοίκηση του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Ηρακλείου.
Ο νέος διοικητής Γιώργος Χαλκιαδάκης και ο αναπληρωτής διοικητής Στέλιος Κτενιαδάκης έχουν σίγουρα μπροστά τους πολλή δουλειά και αρκετές προκλήσεις. Έχουν δώσει ήδη δείγματα της δουλειάς τους από τα χρόνια που εργάζονται στο δημόσιο υγειονομικό σύστημα το οποίο ξέρουν καλά.
Σε κάθε περίπτωση το νέο "δίδυμο" θα κριθεί από το αποτέλεσμα της δουλειάς του.