Μια μικρή βόμβα φαίνεται πως κρυβόταν στην «αποθήκη με τους σκελετούς» παλιάς δημοτικής επιχείρησης, δήμου της ενδοχώρας, που δεν λειτουργεί πλέον, αλλά αποτελεί μεγάλο πονοκέφαλο για τη νυν δημοτική αρχή.
Το χρέος προσεγγίζει τα 3.000.000 ευρώ, με υποχρεώσεις σε εφορία, ΙΚΑ κλπ κι αναζητείται λύση για το νέο δήμαρχο που είναι αλήθεια πως δεν περίμενε ότι με το καλημέρα θα είχε να διαχειριστεί μια τόσο δύσκολη κατάσταση! Διότι η αντιμετώπιση της κατάστασης, εάν δεν υπάρξει άμεσα, κινδυνεύει να καταστήσει το δυναμικό δήμο, έρμαιο του παρατηρητήριου Οικονομικής Αυτοτέλειας των ΟΤΑ, κάτι δηλαδή σαν Δ.Ν.Τ των δήμων, με ότι αυτό σημαίνει για το παρόν και το μέλλον του συγκεκριμένου οργανισμού!
Νεότερα προσεχώς....