Με το καλημέρα άρχισαν οι απαγορεύσεις στους νέους υπουργούς για τους πολλούς μετακλητούς και τις τοποθετήσεις των συγγενών σε καίριες θέσεις στον δημόσιο τομέα. Καλή απαγόρευση , σωστή κίνηση. Μόνο που πρέπει να περιμένουμε γιατί και άλλοτε, αλλού (όπως στο ευρωκοινοβούλιο) έγινε κάτι τέτοιο, αλλά βρήκαν άλλα κόλπα και το έστησαν! Πως: Μα , ο Μαυρογιαλούρος δεν πήρε τον ανηψιό του στο γραφείο , αλλά του...Καλοχαιρέτα τον ανηψιό και ο Καλοχαιρέτας του...Μαυρογιαλούρου και έτσι είναι όλοι ευχαριστημένοι!