Είχε πει ότι θα μιλήσει του Αγίου Μηνά. Όχι πως δεν το ξέραμε ότι θα είναι υποψήφιος ξανά. Αλλά σήμερα ο Σταύρος Αρναουτάκης αναμένεται να κάνει κι επίσημα τη δήλωση επαναβεβαίωσης της υποψηφιότητάς του για την περιφέρεια Κρήτης.
"Θα είμαστε παρόντες ξανά" αναμένεται να πει, θα μιλήσει για την...εθνική Κρήτης, για όλα αυτά που μας ενώνουν στο νησί και με αυτή τη λιτή δήλωση θα δώσει το στίγμα. Αργότερα θα γίνει και κάτι πιο...πανηγυρικό, με την ομάδα ολόκληρη.
Γιατί θα το κάνει σήμερα; Διότι το είχε υποσχεθεί. Θα ήθελε βέβαια να είχε καταλήξει και η ΝΔ σε υποψηφιότητα (θυμίζω ότι έχουν διακοπεί οι επαφές μετά το τηλεφώνημα Μητσοτάκη) ώστε να έχει πιο καθαρό τοπίο, αλλά έτσι κι αλλιώς τη δήλωση θα την κάνει σήμερα.