Σοβαρό ατύχημα σημειώθηκε, περίπου στις 15.30 χθες το μεσημέρι, στην Κίσσαμο Χανίων, όταν το χέρι μιας 35χρονης γυναίκας "πιάστηκε" σε μηχάνημα - ζυμωτή με αποτέλεσμα να χρειαστεί να σπεύσει η Πυροσβεστική για να απελευθερώσει το χέρι της.
Η άτυχη 35χρονη παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, σε σταθερή κατάσταση και χωρίς να κινδυνεύει η υγεία της, ενώ το χέρι της έχει υποστεί τραυματισμό, δεν έχει ωστόσο αποκολληθεί.