Τραγική κατάληξη είχε το τροχαίο που σημειώθηκε το πρωί στην εθνική οδό Χανίων – Κισσάμου, στο ύψους του Σταλού καθώς ο οδηγός του απορριμματοφόρου που ανετράπη ανασύρθηκε νεκρός.
Το απορριμματοφόρο κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες, συγκρούστηκε με άλλο όχημα, εξετράπη της πορείας του και μετά από κάποια μέτρα ανετράπη και πήρε φωτιά, η οποία όμως κατασβέστηκε πολύ άμεσα.
Ο άτυχος οδηγός είχε εγκλωβιστεί στο όχημα και τελικά ανασύρθηκε νεκρός...
Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν πως τραυματίστηκε και ο συνοδηγός του οχήματος.
Στο σημείο έσπευσαν 3 οχήματα της Πυροσβεστικής με το ανάλογο προσωπικό, ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και αστυνομία που έχει προχωρήσει στις απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις.
Πρόκειται για απορριμματοφόρο του Δήμου Πλατανιά.
Σημειώνεται πως ο οδηγός του απορριμματοφόρου είναι το 5ο θύμα που θρηνούμε στην άσφαλτο τις τελευταίες ημέρες...