Ο Ιατρικός Σύλλογος Χανίων σε συνεργασία με το Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών Ν. Χανίων «Άγιος Ιωαννης » διοργανώνουν ανοικτή εκδήλωση την Παρασκευή 15 Ιουλίου 2016 και ώρα 20:00 στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Χανίων στον 4ο όροφο με τα παρακάτω θέματα και ομιλητές :
1) Δωρεά μυελού των οστών –κ.Άννα Κολοβου Αιματολόγος, Αιματολογικό τμήμα του Γενικού Νοσοκομείου Χανίων .
2) Δωρεά ομφαλικού αίματος / δημόσια Τράπεζα Oμφαλικών Βλαστοκυττάρων Κρήτης κ. Ελένη Παπαδάκη καθηγήτρια Αιματολογίας Διευθύντρια Αιματολογικής Κλινικής ΠΑΓΝΗ.
Με την υποστήριξη
· της ιεράς Μητρόπολης Κυδωνίας και Αποκορώνου
· της Αντιπεριφέρειας Χανίων
· του Δήμου Χανίων.