Την Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 08:30 το πρωί θα λάβει χώρα η προπόνηση 25 χιλιομέτρων επί του παραλιακού δρόμου στις Κάτω Γούβες υπό την αιγίδα του Όμιλου υπεραποστάσεων Κρήτης
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση:
''Προσκαλούμε δρομείς και φίλους στην τελευταία μαζική προπόνηση πριν το Μαραθώνιο της Αθήνας.''
Περιγραφή διαδρομής:
Παραλιακή επίπεδη διαδρομή. Αφετηρία Κάτω Γούβες, κατεύθυνση προς τα δυτικά, αναστροφή στις Γούρνες (5χλμ), επιστροφή Κάτω Γούβες (10χλμ). Η διαδρομή θα επαναλαμβάνεται δύο φορές, την τρίτη φορά η αναστροφή θα γίνεται στα 2,5 χλμ.
Αναμνηστικό Μετάλλιο για τους δρομείς των 25χλμ & Δίπλωμα για όλους.Πλήρες Γεύμα με μακαρόνια.
Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής Μόνο Τηλεφωνικώς: 6972865015