Τραγική εμφάνιση του ΟΦΗ και "χαστούκι" από τον Λεβαδειακό!

Κάκιστη εικόνα και ήττα-χαστούκι του ΟΦΗ από τον Λεβαδειακό (2-0), στο φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Η όποια κουβέντα πριν από τη σέντρα για την ενδεκάδα που επέλεξε ο Νταμπράουσκας με τους Μπιφουμά και Μοσκέρα βασικούς (ο πρώτος πήρε όλη την αριστερή πλευρά) πήγε στο βρόντο με την εμφάνιση του ΟΦΗ στο πρώτο μέρος.

Ένας ΟΦΗ που δεν απείλησε, με προβλήματα στην άμυνα, που δεν μπήκε ποτέ στο ματς και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 μέσα σε έξι λεπτά. Συγκεκριμένα, στο 21ο λεπτό μετά από λάθος από τον Διαμαντή, ο Τσάπρας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, με τον παίκτη του ΟΦΗ να βάζει απρόσεκτα το κεφάλι του και να στέλνει την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Στο 27ο λεπτό ο Λεβαδειακός τιμώρησε ακόμα ένα λάθος της άμυνας του ΟΦΗ. Ο Γιαννιώτας έκανε τη σέντρα, με την μπάλα να βρίσκει πάνω στον Νίκα, ο οποίος δεν χρειάστηκε να κάνει την προβολή για να τη στείλει στα δίχτυα.