Του έβαλε δύσκολα!

Ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο η κρητική ομάδα - κατέρρευσε στην συνέχεια το Ρέθυμνο Cretan Kings και ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό με 91-69 - αρκετό χρόνο συμμετοχής ο Γιώργος Καλαϊτζάκης

Για 25 λεπτά το Ρέθυμνο Cretan Kings δυσκόλεψε αρκετά τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, όμως στη συνέχεια τα πολλά λάθη και τα αρκετά χαμένα ριμπάουντ από πλευράς Κρητικών, οδήγησαν την ποιοτικότερη ομάδα στην νίκη με 91-69. Αδικεί ο δείκτης του σκορ την ομάδα του Νίκου Βετούλα.

*Αγωνίστηκε 10 λεπτά ο Ηρακλειώτης Γιώργος Καλαϊτζάκης με τον ΠΑΟ

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 41-35, 62-45, 91-69.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SUPERFOODS (Πασκουάλ): Ντένμον 14 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Γκιστ 3 (1), Λεκαβίτσιους 12 (1), Αντετοκούνμπο 4 (1/8 σουτ), Σίνγκλετον 5 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ), Ρίβερς 2 (1/5 σουτ), Παππάς 10 (1 τρίποντο, 5 ασίστ), Βουγιούκας 10 (5 ριμπάουντ), Καλαϊτζάκης 2 ,Όγκαστ 8, Λοτζέσκι 14 (2), Μήτογλου 7 (9 ριμπάουντ).

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Βετούλας): Γκούντγουιν 6 (1/6 σουτ, 7 ριμπάουντ), Μούντι 24 (4/10 δίποντα, 5/7 τρίποντα, 1/1 βολή), Λι 8 (13 ριμπάουντ), Γιαννόπουλος 3 (1), Άρμστεντ 10 (1/5 τρίποντα), Ντάνιελς 11 (2), Κώττας, Χριστοδούλου 5, Στεφανίδης 2, Δραγάτης, Παναρετάκης, Θεοδωρίδης.