Το βράδυ της Παρασκευής, το τμήμα μπάσκετ του Εργογέλη, τίμησε δύο σπουδαίους ανθρώπους του μπάσκετ της πόλης του Ηρακλείου και της Κρήτης. Τον Νίκο Τούλη και τον Μιχάλη Δασκαλάκη. Σε μια σεμνή τελετή σε γνωστό χώρο της πόλης, μοιράστηκαν πλακέτες και αναμνηστικές φανέλες.
Συγκεκριμένα, τις τιμητικές πλακέτες απένειμαν ο πρόεδρος του ΓΣ Εργοτελης Γιώργος Στειακακης, ο αντιπρόεδρος Γιώργος Κατρινάκης, ενώ αναμνηστικές φανέλες έδωσαν ο πρώην πρόεδρος του τμήματος Τάκης Βασιλειάδης και ο πρόεδρος του Μαρτινεγκο Μανώλης Χαρωνιτης.
Διαβάστε περισσότερα στο Capitano.gr